רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / כתבות שיווקיות / משחקים ונהנים: 5 סיבות לבחור בלגו כצעצוע התפתחות עבור ילדך

משחקים ונהנים: 5 סיבות לבחור בלגו כצעצוע התפתחות עבור ילדך

5 סיבות מדוע לגו הוא צעצוע התפתחות מוצלח כל כך עבור ילדים – מפיתוח יצירתיות ועד הבנת הצורך בשיתוף פעולה

במהלך הילדות צריכים הקטנטנים לרכוש אינספור מיומנויות ולהטמיע כמויות אדירות של ידע חדש, במגוון עצום של נושאים. בין היתר מדובר בידע הנוגע לאופן ההתנהגות בחברה, במיומנויות פיזיות ומנטליות כאלו ואחרות, ביכולות קוגניטיביות למיניהן ומובן שגם בכל מה שקשור לשליטה על הרגשות. מטבע הדברים, רכישה של ידע ומיומנויות היא לא בדיוק הדבר הקל ביותר בעולם ואם זה היה תלוי בהם, כל מה שהיו עושים כל היום זה לשחק וליהנות.

אז איך כל זה קשור לאבני הלגו שכולנו בילינו שעות במשחק בהן כילדים ומדוע בעצם לגו הוא צעצוע התפתחות מוצלח כל כך? ובכן, כיוון שהוא מאפשר לילד לרכוש מיומנויות רבות ולהיחשף לתחומים שונים, מבלי להרגיש את הקושי שבלמידה, אלא רק את חדוות המשחק והיצירה.

מפאת קוצר היריעה נסתפק בחמש סיבות בלבד לכך שמדובר בצעצוע ההתפתחות האולטימטיבי, אך היו סמוכים ובטוחים שישנן עוד הרבה יותר.

סיבה מס' 1 – שיפור המוטוריקה העדינה

משחק בלגו מאפשר לילדכם לפתח ולשפר מיומנויות של מוטוריקה עדינה, מבלי להרגיש את המאמץ הכרוך בפיתוח של יכולת חדשה. המגדל המתהווה מול העיניים, האלמנטים שמתווספים בזה אחר זה ליצירה הקורמת עור וגידים וריבוי הצבעים והצורות, יכולים לרתק את הילד במשך שעות ארוכות ובמהלכן המיומנויות שבתחילה היו מאתגרות וקשות לביצוע, הופכות לקלות, טבעיות ופשוטות. שרירי האצבעות מתחזקים ו"משתפשפים" במהלך המשחק באבני הלגו הקטנות וכך הילד מכין את עצמו למיומנויות מורכבות וחשובות לא פחות, כמו כתיבה למשל.

סיבה מס' 2 – הטמעת החשיבות של שיתוף פעולה

מובן שניתן לבלות במשך שעות ארוכות במשחק בלגו באופן עצמאי, אבל הרבה יותר נחמד וכיף, לשתף במשחק עוד חבר או שניים. בנייה משותפת ויצירה של עולם חדש יש מאין בצוותא, תורמות במידה משמעותית להתפתחות היכולות החברתיות של הילד. במסגרת המשחק הילדים לומדים על משא ומתן, שיתוף פעולה, ויתור והקרבה וכל זה תוך כדי שהם מאחדים כוחות למען מטרה משותפת.

סיבה מס' 3 – מדע, טכנולוגיה, הנדסה ויצירתיות

אם תחשבו על זה לרגע, תגלו שכל האלמנטים הכול כך חשובים בקיום שלנו בעידן המודרני, גלומים במשחק בלגו. היכולות המתמטיות מתפתחות דרך הבנה אינטואיטיבית של מונחים כמו סימטריה, התאמה של צורות, נפח וכמות ולעומת זאת המדע בא לידי ביטוי בראש ובראשונה בהטמעת עיקרון הגורם וההשפעה, הסיבה והתוצאה. הילד יהיה חייב לשלוט גם ברזי ההנדסה הבסיסיים אם ירצה לבנות מגדל צר וגבוה או להקים גשר מעל הנהר ובנוגע ליצירתיות, באמת שאין צורך להכביר במילים…

סיבה מס' 4 – חיזוק היכולת להתמודד עם אכזבות

לא אחת במהלך המשחק, הילד נאלץ להתמודד עם שברונות לב, המגיעים למשל בדמות מגדל מרשים שמתמוטט בעקבות תנועה אחת לא נכונה. למרבה המזל, לא מדובר בקערת זכוכית חלילה והילד יודע שעם קצת מאמץ, יוכל לבנות את המגדל מחדש. הידיעה החשובה הזו תורמת לחזור היכולת להתמודד עם אכזבות ומשפרת את יכולת ההתמדה במשימה.

סיבה מס' 5 – פיתוח תחושת המסוגלות

כל שינוי התנהגותי יזום, ויהיה זה שינוי של הרגלי האכילה, שינוי של התגובה לאירועים מלחיצים או שינוי של דפוסי הפעילות הגופנית, חייב להתבצע בצעדי תינוק וזאת על מנת למנוע מצב של כישלון ודאי. כאשר מציבים יעדים ברי השגה וכובשים אותם בזה אחר זה, ניתן לפתח תחושת מסוגלות וזה בדיוק מה שמפתח המשחק בלגו, המותאם לגילו וליכולותיו של הילד.

היצירה הסופית שמהווה תוצר של שעות משחק רבות, היא בפירוש מקור לגאווה לילדכם, הממלאת אותו תחושה של הישג ובצדק. תחושת המסוגלות ושכרון ההצלחה מהווים גורם מוטיבציוני חזק, שמעודד את הילד להמשיך להתנסות במשחק ולהמשיך להתקדם בדרגות הקושי, כדי להגיע להישגים יותר ויותר מרשימים.

מקורות: 10 important skills children learn from legos

צילום תמונה ראשית: stock_adobe

כתבו משהו נחמד...

כתובת האימייל שלך לא תוצג בפומבי.שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top
the_post_id=9244
 • אירועים

  לוח אירועים

 • טורים אישיים

 • עצירה ליצירה

  עצירה ליצירה - גלי כץ

 • גזורות בסטייל

  גזורות בסטייל - אורי טופז

 • מראה מראה שעל הקיר

  מראה מראה שעל הקיר - ליאן לב

 • עיצוב בנגיעה אישית - גיליה טודורוס

  עיצוב בנגיעה אישית - גיליה טודורוס

 • חמישיה בסטייל

  חמישייה בסטייל - גלי דודזון סגל

 • עיצוב שווה

  עיצוב שווה - איריס ורשבסקי

 • אסיניקה מעצבת חוויות

  אסיניקה מעצבת חוויות - אסין קייטון

 • אחת שיודעת

  אחת שיודעת - טל נחמן טיראן