רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / DIY / כל מה שרציתם לדעת על לימודי צורפות

כל מה שרציתם לדעת על לימודי צורפות

תמיד רציתם לדעת איך מעצבים טבעת, שרשרת או עגילים? בואו לגלות מה צריך לדעת לפני שבוחרים מסלול לימודי צורפות

צורפות הוא אחד המקצועות העתיקים בעולם. מאז שחר ההיסטוריה אהבו בני האדם לקשט את גופם בתכשיטים עשויים ממתכות טובות. גם היום, בעידן בו מלאכות יד רבות מוחלפות בייצור סדרתי במכונות, אין עדין תחליפים אמיתיים לתכשיטים המעוצבים ומיוצרים על ידי אומן ביצירה מקורית בעבודת יד.

מאחורי תכשיטים ייחודיים, מקוריים, מעניינים ומרתקים עומדים בעלי מקצוע אשר למדו צורפות ומסוגלים להביא אל הפועל את הרעיונות והעיצובים שרקמו בראשם.

המקצוע העתיק, הוא בין היחידים שנשאר לנו עוד מהעולם הקדום. ללא ספק שיטות הייצור התקדמו והשתכללו אך היסודות והעקרונות נותרו דומים מאוד לבסיס. בעולם בו תכשיטים ואביזרים תופסים חלק גדול בעולם האופנה, צורפות היא מקצוע נדרש ומוערך. מהסיבה הזו, קיימים מוסדות רבים בהם ניתן ללמוד את מלאכת הצורפות ולהשתלב בעולם עיצוב וייצור תכשיטים.

לימודי צורפות משלבים בתוכם שני תחומים עיקריים: תחום ייצור התכשיטים ותחום עיצוב התכשיטים. תחילה נלמדת טכניקת הייצור והתלמידים לומדים טכניקות עיבוד מסורתיות וכן שימוש בטכנולוגיות חדשות ומתקדמות. יחד עם לימוד הטכניקה לומדים התלמידים את מלאכת התכנון, החשיבה היצירתית, ראייה חזותית והיכולת להפוך חזון ורעיון לתכשיט בפועל. השילוב בין לימודים טכניים ללימודים רעיוניים מעניקים לתלמידים מכלול כלים שמסייעים להם להפוך למעצבי תכשיטים בעצמם.

יכול להיות שתחום הצורפות נראה לכם מרתק, אך מאחר ומעולם לא התנסתם בו אינכם בטוחים שהוא מתאים לכם. מהסיבה הזו מומלץ להתנסות בצורפות בקורס מבוא קצר או סדנה שיאפשרו לכם להבין האם אתם מתחברים לתחום. צורפות היא אומנם מלאכה מורכבת, אך היא מונגשת ואפשרית לכולם ברמה זו או אחרת.

כל מה שצריך תלמיד מתחיל בצורפות הוא רצון להתנסות ולהכיר את העבודה עם החומרים השונים. לימודי הטכניקה ודיוק היכולות הם תוצאה של שעות עבודה רבות בסטודיו והם יתאפשרו למי שבוחר במסלול מלא של לימודי צורפות.

לימודי צורפות יתאימו במיוחד לאנשים בעלי דמיון, יצירתיים ובעלי חוש אסתטי מפותח. יחד עם זאת תכונות חשובות להצלחה בתחום הן גם ריכוז, דיוק, סבלנות והתמדה.

בעת בחירה במוסד הלימודים בחרו במוסד שיוכל לשרת את המטרות שלכם בצורה הטבה ביותר. מצד אחד חשוב לבחור במוסד מקצועי שיאפשר לכם ללמוד טכניקות שונות ולפתח את החזון העיצובי שלכם. מצד שני חשוב לבחור במוסד שייתן לכם כלים נוספים הקשורים לעולם העסקי: מהשתלבות בסטודיו או בית מלאכה לייצור תכשיטים ועד לתחום התמחור כעוסק עצמאי.
העדיפו מוסד שמאפשר דלתות פתוחות לסטודיו וייתן לכם כלים, זמן ואפשרות להמשיך ולתרגל את המלאכה ככל הניתן בזמנכם הפנוי יחד עם ליווי מקצועי והדרכה של מנחים בעל ניסיון רב במהלך שעות הלימוד.

היבט נוסף שכדאי לקחת בחשבון הוא איכות וכמות ציוד הצורפות שעומד לרשותכם במהלך עבודת הצורפות במוסד הלימודי בו בחרתם. עבודת הצורפות מצריכה סדנה מאבוזרת הכוללת כלי הלחמה, השחזה, כירסום, תאורה, אופטיקה ליטוש וכלי עיבוד שבבי. בהמשך הדרך עם ההתמחות ייעשה שימוש בכלים מתקדמים אף יותר לשיבוץ וחריטה אומנותית, גימור, יציקה ובניית מודלים. רשימת הציוד היא ארוכה ומשתנה והיא זו שתקבע את איכות העבודה שלכם, לכן מומלץ לוודא שהמוסד מאובזר כראוי ועומד בסטנדרט.

בחרו במוסד מוכר, ותיק ובעל שם, אך גם כזה שתרגישו בו נח ונעים. תיק העבודות שלכם וטכניקות העבודה שלכם הם אלה שיכריעו בסופו של דבר את עתידכם המקצועי ולכן בחרו להתמקצע וללמוד במוסד שיעניק לכם את הטוב ביותר.

נכתב על-ידי סימון תמיר, דובר המכללה האקדמית ספיר המציעה מסלול לימודי צורפות.

כתבו משהו נחמד...

כתובת האימייל שלך לא תוצג בפומבי.שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top
the_post_id=8935
 • אירועים

  לוח אירועים

 • טורים אישיים

 • עצירה ליצירה

  עצירה ליצירה - גלי כץ

 • גזורות בסטייל

  גזורות בסטייל - אורי טופז

 • מראה מראה שעל הקיר

  מראה מראה שעל הקיר - ליאן לב

 • עיצוב בנגיעה אישית - גיליה טודורוס

  עיצוב בנגיעה אישית - גיליה טודורוס

 • חמישיה בסטייל

  חמישייה בסטייל - גלי דודזון סגל

 • עיצוב שווה

  עיצוב שווה - איריס ורשבסקי

 • אסיניקה מעצבת חוויות

  אסיניקה מעצבת חוויות - אסין קייטון

 • אחת שיודעת

  אחת שיודעת - טל נחמן טיראן