רשום כבר?
התחבר
לא רשום?
הירשם
אתם כאן: Home / טיפוח / אסתטיקה / אורתודנטיה – לא לילדים בלבד

אורתודנטיה – לא לילדים בלבד

מהיכן מגיעות בעיות מיקומי השיניים, למה תחום האותודנטיה לא שייך רק לילדים ומה חשוב לדעת לפני שפונים לרופא מומחה

כולנו מכירים ילדים ומתבגרים העושים שימוש במתקן כזה או אחר שתפקידו להשפיע על האופן בו השיניים ממוקמות בחלל הפה, בפי העם נהוג לכנות מתקנים שכאלה בשם "גשרים בשניים". יישור ועיצוב השיניים הוא רק אחד התחומים הכלולים במדע האורתודנטיה, למעשה כל עניין הקשור למבנה השניים והלסתות (על ההשפעה שנכונה להם על מראה הפנים בכלל) קשור לאורתודנטיה, יוצא איפה שאין מדובר באסטטיקה בלבד אלא בטיפולים להם עשויות להיות השלכות בריאותיות, לעיתים מרחיקות לכת.

חשוב לדעת שאורתודנטיה רחוקה מלהיות מוגבלת למי שגופם עדיין גדל, טיפולים אורתודנטים יכולים לסייע גם למבוגרים, בין אם מדובר בעניין אסתטי גרידא או בתיקון בעיה כזו או אחרת הפוגמת באיכות החיים.

רופאי שיניים המתמחים באורתודנטיה
אורתודנט הוא רופא שיניים המתמחה בטיפולי יישור שיניים ולסתות. ישנם רופאי שיניים המציעים טיפולים אורתודנטים למרות שאינם מתמחים בתחום זה דווקא, מובן שככל שמדובר בעניין מורכב יותר חשוב להעדיף אורתודנט מומחה, אדם המחזיק לא רק ברישיון לעסוק ברפואת שיניים (רופא שיניים לכל דבר ועניין) אלא גם למד, השתלם, התמחה ועמד בכל הדרישות המקנות את הזכות לכנות עצמו מומחה לאורתודנטיה.

מקורן של בעיות אורתודנטיות
בעיות הקשורות ללסתות ו/או למיקומן של השיניים (בין אם בינן לבין עצמן או בדרך בה הן מזדקרות מן הלסת) עשויות להיות מולדות, כאלה המתפתחות עם השנים או שנגרמו כתוצאה מתאונה או מחלה.
טיפולים אורתודנטים עשויים להיות בעלי ערך רב למי שירשו לסת תחתונה בולטת, מנשך עמוק או מנשך קדמי פתוח, או למי שלשיניהם נטייה לגדול צפופות מדי או להפך (כשרווחים גדולים ביניהן). במקרים אחרים צורך בהתערבות נולד בשל נשירה שלא בעיתה של שיני חלב (מוקדמת או מאוחרת), מציצת מוצץ או אצבע (בגיל מבוגר יותר מהרגיל), איבוד שיניים קבועות, חבלה, תזונה לקויה, מחלה ועוד.

אורתודנטיה לילדים, מתבגרים ומבוגרים
ילדים ומתבגרים רבים מגיעים להיבדק אצל אורתודנט כדי לוודא ששיניהם מתפתחות באופן הרצוי, על הדרך בה גדלות הלסתות ותופסות את מקומן הקבוע. אם יש צורך ניתן להיעזר במתקנים היוצרים לחץ עדין על השיניים, לחץ המוביל אותן למקומן הנכון. חשוב לדעת שלא רק אצל ילדים ומתבגרים ניתן להשפיע על מיקום השיניים והלסתות. גם למבוגרים כדאי מאוד לפנות לאורתודנט בין אם ממניעים אסתטיים או כדי לתקן בעיה הגורמת לתפקוד שאינו אופטימאלי של הלסתות, השיניים והפה בכלל.

אורתודנטיה למבוגרים היא תחום המתפתח במהירות, טיפולי יישור שיניים הופכים מקובלים בקרב מבוגרים בארץ ובעולם. שיטות חדשות מאפשרות התערבות דיסקרטית תוך שימוש במתקנים שלא ניתן להבחין בהם ואשר אינם גורמים לאי נוחות מכל סוג שהוא. פיתוחים חדשניים פותחים פתח למבוגרים להפיק תועלת רבה מטיפולים אורתודנטיים, כבר אין הכרח להשלים עם המצב הקיים, אין סיבה להסס מלפנות לאורתודנט אשר יוכל להמליץ על דרך פעולה שתניב תוצאות מעולות תוך זמן קצר.

בין אם מדובר ברצון להשיג מראה אטרקטיבי יותר או אם מדובר בבעיה המשפיעה על איכות החיים, פניה אל אורתודנט מומחה תאפשר קבלת טיפול מתאים, התערבות שבכוחה להביא לשיפור משמעותי תוך שימוש באמצעים מתקדמים, חבויים ושאינם גורמים מועקה כלל.

 צילום תמונה ראשית: שטרסטוק

כתבו משהו נחמד...

כתובת האימייל שלך לא תוצג בפומבי.שדות חובה מסומנים ב *

*

Scroll To Top
the_post_id=9187
 • אירועים

  לוח אירועים

 • טורים אישיים

 • עצירה ליצירה

  עצירה ליצירה - גלי כץ

 • גזורות בסטייל

  גזורות בסטייל - אורי טופז

 • מראה מראה שעל הקיר

  מראה מראה שעל הקיר - ליאן לב

 • עיצוב בנגיעה אישית - גיליה טודורוס

  עיצוב בנגיעה אישית - גיליה טודורוס

 • חמישיה בסטייל

  חמישייה בסטייל - גלי דודזון סגל

 • עיצוב שווה

  עיצוב שווה - איריס ורשבסקי

 • אסיניקה מעצבת חוויות

  אסיניקה מעצבת חוויות - אסין קייטון

 • אחת שיודעת

  אחת שיודעת - טל נחמן טיראן